I am GROOT :3

7. května 2015 v 19:39 | Ker♥ |  POP! postavičky
Ahojky děcka ^^
Dneska je krásně a tak jsme se s Nejfem rozhodli projít atp... Ale to není to oč tu jde. Dohodli jsme se, že každý měsíc si koupíme alespoň jednu POP! či jakoukoliv postavičku :) No v bytě jsme teprve dva měsíce a tak už dnes došlo na novou :3


Kdo zná tuhle kolekci ví, jak jsou tyhle postavičky roztomilé :3 Původně jsme si šli pro Ezia či Kapitána Ameriku, ale ani jednoho neměli a tak jsme se rozhodli pro Groota, protožře je strašně ale strašně roztomilej a ze Strážce Galaxie to byla má snad nejoblíbenější postava :)

A postavička vypadá takhle :33

Nedalo mi to a musela jsem ho rozbalit :3 Přijdou mi strašně kjut ty jeho větvičky na hlavě :D a pardon za rozmazanost, ale těm postavičkám se dost kývají hlavy :D


No a jak jsem psala, máme teprve dvě (ale už na to máme vyhrazenou skříňku, strašně jsme si ty postavičky zamilovali :D) a tak je tu fotka obou :)


No a co vy? Sbíráte nějaké postavičky či cokoliv jiného? :) Pište do komentářů :)

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Magg Magg | E-mail | Web | 7. května 2015 v 20:42 | Reagovat

Taky tyhle postavičky sbírám, u mě ale bydlí jen Daenerys, Jon Snow (GoT) a Loki (Marvel) s Gunterem (Adventure Time) :3 Nad Grootem jsem taky přemýšlela, ale vyhrál nad ním můj milovaný Loki. :-D  :D

2 Unicorns Unicorns | 7. května 2015 v 20:47 | Reagovat

Ahoj, omlouváme se, jestli rušíme, ale chtěli by jsme tě poprosit, zda by jsi nedal/a hlas, pro naší nejlepší kamarádku, ale také blogerku, kterou můžeš znát jako Andie. Dá se hlasovat každý den a bylo by skvělé, kdyby jsi hlasoval/a víckrát, protože by nám to neskutečně pomohlo. Chceme jí ale i dokázat, že se taky umístí mezi holkami co podvádí (nepřijde nám normální, že každou minutu jedný holce přibudou 3-5 hlasů)
Omlouváme se, pokud ti to posíláme už po několikáté.
http://miss2015.bravo.cz/?paged=5&cat=1 - je tam pod jménem Andrea Řezníčková (pokud není na straně 5, tak bude na 6, protože tam ještě přidávají nějaký lidi)
Moc děkujeme! :-)

3 Marillee Marillee | E-mail | Web | 7. května 2015 v 21:09 | Reagovat

Postavičky bych nemohla sbírat, protože po vyházení všech serepetiček, co se povalovaly po mém pokoji za těch tousand let, jsem se zřekla hromadění věcí. :-) Jediný co sbírám jsou knihy (how obvious) a trička. :-) Různá - reklamní, ze země/města.

4 Babu Babu | 9. května 2015 v 15:18 | Reagovat

To je strašne kjút :33
Btw. máme rovnaký koberec :3 ^^ :D

5 RichardSoimb RichardSoimb | E-mail | Web | 13. listopadu 2017 v 1:32 | Reagovat

Doctors have many challenges to face as they are perennially surrounded by patients, diseases, hospital duties and over-extended or odd shift timings. Universally, doctor is considered to be a noble profession and respectable one at that, but a doctor also has to work under immense pressures, emotional strains and other physical challenges.

A regular physician like most of us at some point face will have to deal with personal situations such as important family affairs, family holidays, sickness or pregnancy that may force them to abandon medical duties. At the same time, a hospital or a healthcare facility is also constantly faced with emergency situations that demand all hands on deck round-the-clock. Therefore, every hospital, clinic or nursing home is compelled to hire locum tenens or substitute doctor in order to keep the staffing under control at all times.

In fact, locum doctors are the most valuable asset for the medical community because they provide quality medical care and act as a helping-hand in emergency situations when the medical facilities need them the most.

Unlike regular or permanent doctors, locum doctor jobs are also ideal career options for medical interns and graduates because they offer a wide array of medical exposure in varied medical specialties, work cultures and healthcare systems. Locum jobs are challenging and flexible, thus an increasing number of medical professionals have benefitted from these jobs, so whether one is looking for a family physicians position or in a hospital or in a clinic, locum jobs for doctors are available at all levels and in different healthcare systems.

In addition, being a locum doctor gives a medical professional the control over their working hours, location of work and choice of area of specialisation. Technically, locum positions are not restricted to general physicians but they are also extended to other fields of medical specialisations such as cardiology, neurology and many more.

Travelling can be an integral part of locum jobs, and these distinctive features are a boon for many dedicated medical professionals who are eager to expand their medical careers with loads of multi-cultural medical experiences. The fact that locum agencies in the UK recruit tens of thousands of locums from across the globe in various NHS hospitals, private clinics, nursing homes and other public hospitals speaks volume of the popularity of locum jobs.

Locating or getting a locum tenens job is a simple task as long as you are registered with one of the many reputable locum agencies. These agencies act as the middle man between locum tenens and medical facilities, and they also look after all the details pertaining to travel for locum tenens, accommodation and the nature of locum work.

Thus, maintaining a healthy locum doctor-agency relationship benefits both the parties, and it also increases the probability of getting recommendable employment opportunities and businesses or vice-versa.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama